Vánoční setkání přátel ZŽZ
s výletem na Řepařku
26.12. 2007

  Paní domácí, parní krasavice BS 80 zaslouženě odpočívá po první sezóně provozu znovuzrozené řepné drážky v Kolíně. Jen procházíme kolem a prohlížíme si provozní zázemí dráhy o kterém se mnohým muzejníkům, kolejníkům ani nesní. Odstavené výletní vagóny upravené z průmyslových vozů z jiných drah také tiše odpočívají a tak se z výtopny vytratíme a začneme nastupovat do příjemně vytopeného modrého vagonu připraveného před staniční budovou na první koleji.

  Na rozpálená kamínka uprostřed vozu jsme odložili kastrůlek s červeným vínem a plovoucí skořicí, takže voňavá náplň začíná pobublávat, aby byla následně rozlita do nachystaných pohárků a aby pak již nic nemohlo navodit pochyby, že Vánoce jsou tady všude... a odjezd!!

 

  Nadšenci, kterým nevadí ostrý mrazivý vítr šlehající do tváře, zahřívají své útroby dýmem z kuřiva a pořizují záběry třeba i na mobilní telefony.

  A bublající lokomotiva v čele vánočního rychlíku se blíží k terči s návěstí výstraha, který signalizuje, že bude konečná...

  

Veksle stojí správně a vlak dojíždí do cílové stanice. Cestující v pohotovosti připraveni vyskakovat a fotit...

   ...aby vše vypadalo jako na správné šotojízdě, hemžíc se kolejiště chaotickým mumrajem zmateně pobíhajících fotičů, točičů a čučičů.

  Tady zbyla i chvíle pro pány kluky strojvůdce, na pokochání brumlajícím, báječným strojem, prohlídku kuchyně, ale půjčit to nikdo nechce! Ve vagóně je opravdu tepleji (a požili jsme!)

  No to je koleček . . .

   Zbývá už jen skupinové foto, poděkování a tak vše co se sluší a odjíždíme zpátky do Horních Chvátlin na základnu drážky s přesně polovičním rozchodem. Vánoční večírek pak pokračuje do pozdních večerních hodin...
       TAK VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !

 

Zpět na nabídku fotogalerií