SLAVNOSTI PERNŠTEJNSKÉHO PANSTVÍ 2010
z pohledu Posázavského Pacifiku

Ve stanici Velim zastavil na páté koleji konvoj vozidel jedoucí na nejrozsáhlejší železniční akci sezóny -  SPP 2010. Vlak byl z Prahy veden vrúteckou Bobinou E499.047.

Největším magnetem konvoje byla zajisté slovenská pětasedma 475.196, za ní byl řazen služební vůz Ds Posázavského Pacifiku a hektoři T435.0108 a 0114.

I když by se mohlo po přečtení propagačních materiálů některých provozovatelů nostalgie zdát, že v podstatě žádný spolek o svá vozidla nepečuje, nepřistavuje je k opravám a není schopen organizovat jízdy zvláštních vlaků, skutečnost je samozřejmě zcela odlišná. Mnoho stovek hodin pečlivé práce členů Posázavského Pacifiku představuje oprava vozu Ds 8-5252, který byl uveden přesně do stavu odpovídajícího šedesátým rokům minulého století. Zde dokresluje nostalgickou náladu spojení vozu s tendrem parní lokomotivy, ale dlužno říci, že právě řazení tohoto vozu v soupravách osobních vlaků v rámci akce na tišnovce evokovalo u mnoha běžných cestujících nostalgické vzpomínky. 

První plánované nasazení lokomotivy Posázavského Pacifiku byla přípřež T435.0108 s luženským pielstickem. Na snímku dvě odlišné lokomotivy ve stejném barevném kabátku křižují se Zamračenou ve stanici Nové Město na Moravě.

Neobvyklý pohled na kostel v Doubravníku z postrkového hektora T435.0114.

V poslední den akce pondělí 5.7. vezla  parní pětasedma zvláštní nákladní vlak (jedoucí díky příspěvkům fotografů) ze Žďáru nad Sázavou do Nedvědic. Zde, ve stanici Nové Město, křižuje s osobním vlakem do Žďáru s lokomotivou T435.0108.

A další křižování - Posázavský Pacifik s DKV Praha - tedy T435.0108 s motorovou jednotkou z "retro" motorových vozů 854 - Bystřice nad Pernštejnem.

... ve dvou se to lépe táhne !

Unifikované nátěry osmdesátých let, tenkrát železničními fandy mnohdy kritizované, jsou dnes v železniční nostalgii ve středu zájmu.

Největší dominantou tratě 251 je zajisté hrad Pernštejn. Udělat fotku vlaku s hradem ale není vůbec snadné. Prostor k tomu skýtá pár desítek metrů tratě, navíc pracně vyčištěný a vyřezaný od náletových dřevin týmem organizátorů, v přesnou hodinu se sluncem ve správném úhlu.

Po akci jsme se doslechli, že hlavní organizátoři měli obavy, že hektoři nebudou stíhat jízdní doby (stavěné na dvoumotorové regionovy). Tato obava se ukázala jako naprosto lichá. Hektor (tedy lokomotiva T435.0) je lokomotiva posunovací - tedy stroj vhodný v traťové službě pro vozbu manipulačních vlaků, kde není hlavním požadavkem udržení rychlosti ve stoupání odpovídající rychlosti traťové. Ovšem tento nešvar je zcela běžným faktem i u strojů přímo určených k vozbě osobních vlaků. Pro představu například motorový vůz 810 s přívěsným vozem 010 má rychlost v úseku ve stoupání kolem 20 promile zhruba 20 km/h (!). Jízdní doba v úseku Rožná - Bystřice byla asi o dvě, tři minuty prodlužována pouze při vedení vlaku samotným hektorem T435.0108. Ve stanici Bystřice mají vlaky do Žďáru pobyt 5 minut (bez křižování) zřejmě právě z důvodu prodlužování jízdní doby a tak nedocházelo k žádnému narušování GVD.

Ve stejný čas jako v sobotu, proběhlo i v neděli křižování ve stanici Nové Město, kde pielsticka nahradil modrý hektor.

Plným výkonem rozjíždí hektoři osobní vlak ze stanice Rožná.

Pojďme se nyní, pod obrázkem pacifických hektorů, vrátit na akci Tišnovka a zrekapitulovat si jejich nasazení.

.   Ve čtvrtek 1.července pozdě v noci se stroje T435.0108 a T435.0114 s hytlákem Ds setkali v Libeňském depu se slovenskými stroji 475.196 a E499.047 a v pátek ráno se na konci konvoje taženého bobinou začali přesouvat z Prahy na východ. Ve Velimi se do čela konvoje postavila zamračená T478.1010, aby jej dovezla až do Tišnova. Ještě týž den se na posledním vlaku z Tišnova do Bystřice nad Pernštejnem jel vyspat hektor 0108  (s pielstickem na přípřeži). V sobotu pak společně vezli vlaky v trasách Bystřice - Žďár - Tišnov - Žďár - Tišnov. V pět hodin odpoledne pak pielsticka vystřídal modrý hektor T435.0114, takže spojené pacifické stroje pak vezly vlak do Žďáru nad Sázavou a poslední večerní spoj do Nového Města. V neděli ráno pak začali dvojitým obratem mezi Novým Městem a Žďárem, poté projeli celou trať až do Tišnova a v "panťákovém" řazení odvezli dva velmi "ostré" odpolední obraty do centra akce, stanice Nedvědice. Poté byl dle rozpisu akce odstaven modrý hektor do depa v Tišnově a dále již vozila vlaky samotná stoosmička. O půl šesté večer Tišnov - Žďár a opět poslední spoj do Nového Města. V pondělí 5.7. ještě díky státnímu svátku víkend nekončí a T435.0108 pokračuje ve svém mnohakilometrovém maratonu po trati 251 opět dvojitým ranním obratem z Nového Města do Žďáru a pak ještě dvakrát tam a zpět celou tratí až do Tišnova. Pro již značně vysílené čety pacifických lokomotiv ale ještě není konec, zbývá přeprava konvojem do Prahy s noclehem v Havl. Brodě a pak převoz lokomotivy T435.0114 do Hostivic na její další nasazení na pracovních vlacích a T435.0108 s vozem Ds do Benešova na provozní ošetření a přípravu na další nasazení na pravidelné víkendové vlaky.

Tišnovka nebo chcete-li železniční část akce Slavnosti Pernštejnského panství byla jednou z největších akcí železniční nostalgie sezóny 2010. Určitě byla akcí s největším nasazením historických motorových lokomotiv a vozů se značnými kilometrickými proběhy. Nutno podotknout, že letité stroje na sto procent obstály a bez jakékoliv závady zajistily veškerou dopravu na značně vytížené trati ze Žďáru nad Sázavou přes Nové Město na Moravě do Tišnova. Největší podíl dopravního výkonu na trati 251 o prvním červencovém víkendu připadl právě na pacifické hektory a jejich čety za což jim patří poděkování a spolehlivosti strojů T435.o i  v jejich značném věku hluboká poklona.

I když zpráva o akci na Tišnovce byla již ukončena, zbývá připojit jednu zdánlivě nesouvisející fotku...

Jelikož lokomotivy T435.0108 a T435.0114 byly po celý první červencový víkend nasazeny na trati 251 a stroj T435.0509 na pracovních vlacích, dopravce Posázavský Pacifik operativně na spěšné vlaky v Posázaví nasadil neméně zajímavá vozidla. Ve stanici Ledečko, kde dochází k jedinečnému momentu ve vozbě zvláštních vlaků - přípoji a spojování dvou spěšných vlaků soukromého dopravce se tak setkaly stroje 740 591-3 a soukromý motorový vůz firmy Uher M262.0209. Jelikož v Sázavě byla tradiční Prokopská pouť, jel MSp z Kolína tentokrát až do Sázavy a odpoledne opět ze Sázavy do Kolína. Dle běžného schématu spěšných vlaků do Posázaví je právě v Ledečku připojován na konec Sp "Posázavský Pacifik" do Kácova.

Na odpoledním snímku křižují dva výletní spěšné vlaky Posázavského Pacifiku - vpravo MSp ze Sázavy do Kolína, vlevo Sp "Posázavský Pacifik" z Kácova do Prahy.

Zpět na nabídku fotogalerií

Do archivu jízd