VYVÁŽENÍ SMRTHOLKY
Jarní jízda z Kolína do skansenu Kouřim

Píše se rok 1978 a ve stanici Pečky na záloze.....
ba ne, je to docela nedávno, půlka března 2008 !

 

   V předvečer akce vezl Hektor soupravu pro vlak do Kouřimi, do kterého byl navíc zařazen čtyřnápravový plošinový vůz PaSv pro následnou přepravu náhradních dílů pro motorový vůz M262.o, který byl při té příležitosti využit k přepravě materiálu pro potřeby ZŽZ (zahradní železnice).
   Po příjezdu do Bečvár jsme soupravu odstavili na manipulační kolej, přeložili náklad (na několikrát) na poněkud menší vůz (jednonápravový SPZ 13-KOA-19) a přesunuli se postupně do útulného tepla chaty na zahradní železnici, kde jsme postupně dopravní a přepravní činnost přesunuli do roviny poradní.
   Ráno nekompromisně vrčej alarmy na mobilech v neúprosných 5:10. Odkopat spacáky, zamknout chatu, přejezd autem do Bečvár. Další fáze: nastartovat Hektora, nahodit "bufíky" v Balmě a začínáme přerovnávat bar, vařit vodu na kávu a postupně se rozebíhat do celodenního fofru.
   Před osmou hodinou v Kolíně začínají přicházet první cestující a schází se kapela. V koutě v BalmBaru stojí opřená čarodějnice Smrtholka, která v plamenech ohně ve skansenu snad nastolí jaro. Jízda přes Pečky do Kouřimi ubíhá příjemně a cestou sledujeme skupinky fotografů, kterak oni sledují nás.
   Po výstupu výletníků, které čeká pěší výlet Kouřimí do skansenu se vydáváme na zpáteční cestu do Peček. V Pečkách provádíme potřebný a objednaný posun a dáváme obídek.

 

Hektor najíždí na 5.koleji v Pečkách na Balm, čímž bude nachystaný vlak do Kouřimi vypravený podle názorů jednoho známého železničního diskusního webu pro železniční modeláře z Peček.

 

T435.0509 s vozem Balm veze vlak 18320 pod nádherným borovým hájem mezi Radimí a Chotuticemi.

 

Do historické podoby upravená fotka vlaku na mostě přes Výrovku u Chroustova

 

Vlak na trochu netradičním místě Kouřimské lokálky. Neobvyklé je možná právě proto, že se nachází jen pár set metrů od velice oblíbeného, snad kultovního fotomísta pod vrbčanskou strání.

 

A kousek opodál pod mohutnou skalní hradbou chráněného území "Stráň u splavu".

 

A na závěr trochu personálií:

Večerní jízda z Benešova do Bečvár. Hektor šlape na osmý stupeň z Ratají na Nový Dvůr (Rataje předměstí).

 

Do práce jedině s úsměvem!

 

A po práci zasloužený odpočinek...

 

V "esíčkách" od Kouřimi do Bošic se vždy najde místo se správným úhlem slunečního svitu...

Děkujeme všem, kteří přispívají k udržení tradice jízd do Kouřimského skansenu!
Objednavateli akce - Regionálnímu muzeu v Kolíně a návštěvníkům skansenu, kteří využívají dopravu zvláštním vlakem.

Taktéž věříme, že drtivá většina fotografů využívajících této zajímavé příležitosti, nás odměnou za to, že zveřejňujeme podrobnosti o těchto akcích, podpoří svojí účastí na některé z námi pořádaných zajímavých placených fotoakcí!
(Nejbližší příležitostí je fotojízda "Lužické hory" s T679.1578 a T478.3001)

 

Tak zase někdy nashledanou na Kouřimské lokálce, třeba 7.6. při akci "Mašinka" !!

 

 

Zpět na nabídku fotogalerií

Do archivu jízd