NA NAROZENINY RÁDIA BLANÍK
KONOPIŠTĚ 29.5.2010

Na tuto velkou kulturní akci zorganizovali modeláři z Peček ve spoluprácí s Posázavským Pacifikem vlakový výlet s Hektorem T435.0108
v trase Pečky-Zásmuky-Ledečko-Čerčany-Benešov a zpět.
Následující malá reportáž z fotografií účastníků výletu Vám přiblíží nádhernou a pohodovou atmosféru, která ve vlaku po celou cestu panovala.

Na nádraží v Plaňanech se cestujícím z vlaku naskytla první možnost vyfotit si vlak. Vlaková četa převzala od paní výpravčí klíče od místně obsluhované tratě (tzv.D3) do Zásmuk a Bečvár a mohli jsme pokračovat v cestě.

Ve sluncem nasvíceném oblouku před stanicí Zásmuky byla uspořádána krátká fotozastávka.

V barovém oddíle se diskutovalo o modelářské činnosti, plánech, ale i o pořádání dalších podobných akcí.

Točené pivo mělo správnou teplotu, přísun plynulý, cesta ubíhala velice příjemně...

Na přání cestujících byl vlak z úvraťové dopravny Zásmuky veden do Bečvár jako sunutý. Cestou si tak všichni v barovém oddíle připadali jako strojvůdci.

Stanice Ledečko, opět chvilka pauzy na fotečku.

Příslovečnou třešničkou na dortu se stala neplánovaná souběžná jízda parního vlaku do Postupic a našeho vlaku do Benešova. Parní vlak jedoucí první traťovou kolejí se dal do pohybu chvíli po našem průjezdu stanicí Čerčany.

I strojvedoucím se málokdy stane poklábosit mezi sebou za jízdy na trati...

Do Benešova vjížděl parní vlak dříve a tak nás kousek za bývalým hradlem Bedrč pomalu předjížděla jeho postrková karkule.

V Benešově si ještě před odchodem na kilometr vzdálený zámek Konopiště prohlédli cestující z vlaku zázemí a vozidla Posázavského Pacifiku včetně interiéru salónního vozu.

Lokomotiva T435.0108 od zvláštního vlaku z Peček odpočívá na točně benešovského depa.

Jelikož byli všichni cestující akcí velmi nadšeni, prakticky okamžitě byla vymyšlena akce další, výlet do muzea v Lužné u Rakovníka na výstavu modelů v září tohoto roku. Pokud Vás výlet zaujal, pojeďte s námi také!

Akce bude opět organizována Posázavským Pcifikem a železničními modeláři z Peček v termínu 12.září 2010. Sledujte informace na tomto webu.

 

Zpět na nabídku fotogalerií

Do archivu jízd