Májový výlet s Posázavským Pacifikem do Posázaví
s přípojem motorovým vlakem z Kolína
1. května 2010


   V první květnový den roku 2010 vypravilo občanské sdružení Posázavský Pacifik další z výletních vlaků pro veřejnost. Tato jízda byla hned dvakrát premiérová. Na své putování po kolejích se poprvé vydal znovuzrozený služební vůz s původním označením Ds 8 - 5252. Tento vůz byl naším sdružením před několika lety odkoupen od ČD a nyní bude sloužit k přepravě jízdních kol, kočárků s sportovních plavidel na výletních a objednaných vlacích. Byl uveden do stavu odpovídajícího konci šedesátých let minulého století.
   Druhou premiérou bylo uskutečnění historicky prvního přípoje dvou spěšných vlaků, ze dvou tratí v novodobé éře soukromých dopravců na českých kolejích. Ke spěšnému vlaku z Prahy přijel do Ledečka přípoj z Kolína, který pokračoval na konci vlaku jako přímý vůz do Kácova a odpoledne zpět do Kolína.
   Spěšný vlak z Prahy vezl pacifický Hektor T435.0114 se soupravou kulatých Balmů a již zmíněným hytlákem. Vlak z Kolína vezl také soukromý stroj, Hurvajz M131.1549.

 

 

 

 

Není hytlák, jako hytlák... Obrázek byl pořízen ve stanici Praha Hostivař, kde byl náš vlak předjet dvěma zpožděnými vlaky ČD. Zajímavé pocity pak mohli prožívat cestující při souběžné jízdě vlaků Sp 1655 "Posázavský Pacifik" a rychlíku 635 v mezistaničním úseku Strančice - Senohraby.

Hurvínek od Kolína sjíždí z Nových Dvorů do údolí Hubertky, kterým sestoupí k řece Sázavě v Ratajích.

Stanice Ledečko, na konec Sp 1655 bude přivěšen přímý vůz z Kolína - Hurvínek M131.1549

Dva z kultovních železničních "fotofleků" Posázaví.

Sp "Posázavský Pacifik" s kulisou hradu Český Šternberk, vykládka kočárků, zapískání průvodčích a odjezd do konečné stanice.

Vlak z Prahy na vjezdu do stanice Kácov, v závěsu je motorový vůz z Kolína.

Hurvínek odstaven před kácovskou výtopnou.

Souprava odpočívá na koleji u skladiště.

Zpáteční cesta výletního spěšného vlaku Posázavský Pacifik - u zastávky Stříbrná Skalice.

Tak i Vy pojeďte příště s námi !

 

Zpět na nabídku fotogalerií

Do archivu jízd