Tradiční "dětská jízda"
a neobvyklá lokomotiva na Sp Posázavský Pacifik

V sobotu 3.září 2011 uskutečnilo občanské sdružení Posázavský Pacifik již tradiční "dětskou jízdu", tentokrát na Berounsko a Rakovnicko. Program, zaměřený především na malé účastníky akce, zahrnoval mimo jiné návštěvu Hamousova statku ve Zbečně, divadelní představení a prohlídku železničního muzea ČD v Lužné u Rakovníka.

výletníci opouštějí soupravu Posázavského Pacifiku ve Zbečně

otáčení lokomotivy T435.0108 na luženské točně umožnilo setkání hektora s exponáty muzea, například s "příbuzným" v podobě 720.058 ČD

malé i velké účastníky zaujal odborný výklad o opravě lokomotiv, zde např. 434.2218 KHKD

a cestou z Lužné "povinná" fotozastávka na Merkovce

Fotoreportáž z akce: K.Pryl

------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 7.5.2011 si vynutila provozní situace strojů řady T435.o Posázavského Pacifiku použití jiného stroje pro vedení výletního vlaku Sp Posázavský Pacifik z Prahy do Kácova a zpět. Milovníci nostalgie tak byli možná ochuzeni, ale fotografové i mnoho jiných příznivců železnice zajisté s povděkem přivítali zajímavou změnu.

Vlak Sp Posázavský Pacifik byl 7.5.2011 veden kocourem 740.676 pronajatým od firmy EŽ. Snímek netradiční soupravy je ze zastávky Český Šternberk.

 

Zpět na nabídku fotogalerií

Do archivu jízd